• 19 Şubat 2020

Motosiklet ile Çanakkale-Akçay-Ayvalık(Cunda) Turumuz

 Bir önceki gün işten çıkarken gerekli hazırlıkları yapacağımıza dair eşim İrem ile konuştuk. Eve geldiğimizde motosikletimizin arka lastiğinin havasının inmiş olduğunu farkettik. Yemekten sonra lastiği yaptırmak için dışarı çıktığımda hava kararmış ve tüm lastikçiler kapatmıştı. Ancak yaşadığımız yerde bulunan bir lastik inin hala açık olduğunu gördüm. Lastik patlak ise tamir edilecekti ancak aynı yerden yaklaşık 3-4 kez patladığı için lastiğin tamir olmayacağını söyledi. Yenisini bulmak için parçacı aramaya başladık ve bir tanesini evinden çağırarak işyerini açtırdık. Neyse lastiğimizi 165 ₺ ye aldık. Tamirci abi saolsun 15₺ bir ücret karşılığında hemen halletti. Eve geldik çantalarımızı hazırladık. Konaklamalı olarak gideceğimiz ve Motosikletimizde yer sıkıntısı olduğu için en lüzum olan eşyalarımızı çantalarımıza koyduk. Sabah 05:00 gibi yola çıkacağımızdan uykumuzu almak için erken yattık. Sabah uyanması zor geldiği için 07:00 de evden çıktık. 🙂 Motosikletimizin deposunu doldurduk. 12 litre benzin aldı. 88₺ ödeme yaptık. Yolculuk planımızı önceden yapmıştık. İlk durağımız Yenişakran’dan önce olan Çaltılıdere aile çay bahçesi. Son zamanlarda yediğimiz en güzel gözlemeyi burada yedik. İrem bayıldı lezzetine :).

Otlu peynirli gözlemesi bir harika. 

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra yolda 5 er dakikalık molalar vererek Edremit’e ulaştık. Hem tuvalet ihtiyacı hemde birer kahve içmek için Avm de durduk. Yarım saatlik bir mola sonrası tekrar yola çıkarak bence Türkiye’deki en iyi manzaralardan birine sahip olan kazdağlarına çıkarken Kazdağı köy kahvaltısı mekanında çay molası ve manzaranın tadını çıkarmak için mola verdik.

Arada bir popomuzu dinlendirmek istesek de 13:00 gibi Çanakkale merkeze ulaşarak feribota bindik. Motosikletimiz 150cc olduğu için 7₺ ücret ödedik.

Kilitlibahirde indikten sonra balık ekmekçilerde balık ekmek yemenizi tavsiye ederiz özellikle mezgit 🙂

Yemek sonrasında şehitler abidesi e doğru yola çıktık. Şehitler abidesine varıp şehitliğe girdiğinizde o uhrevi ortam tüylerinizi diken diken ediyor.

 

Daha birsürü yer gezdik ancak tamamını anlatmaya blog yetmeyecek.

Dönüş yoluna çıktık.

Çanakkale’den çıktıktan sonra depomuzu tekrar doldurmak için benzin istasyonuna girdik ve depomuzu fulledik. toplam 60 ₺ benzin aldı ve km sayacımız 408’deydi. depomuzu doldurduktan sonra tekrar yola çıktık. ilk durağımız Akçay’a bağlı Kızılkeçili köyünde bulunan Sarmaşık Butik Otel’di. konaklamamızı orada yapacağız. Bizi nasıl bir otel ve nasıl bir oramın beklediğini bilmiyorduk ancak yorulmuş ve bir an önce otelimize gidip istirahat etmek istiyorduk. Saat 17:30 da Çanakkale feribottan inip yola çıkıp 19:00 ‘da Sarmaşık butik otele ulaştık. Ormanın içinde, bahçesinden dere geçen bir oteldi. Hemen işlemleri yapıp odamıza yerleştik ve biraz dinlenmek için uyuduk.(otelde kredi kartı  21:00 gibi uyanıp açlığımızı gidermek için Akçay merkeze gittik. hafif bir yemek yemek için Çorbacı Hacı’yı bulduk. Paça ve Beyin karışımı çorbası bir nebze de olsa yorgunluğumuzu aldı ancak 2 çorbaya 40₺ ödememiz bize biraz fazla geldi. (biraz pahalı) Genelde yazlık yerlerde karşılaştığımız gece pazarları ile Akçay’da da karşılaştık. biraz tur attıktan sonra otelimize dönmeye karar verdik.

Otelimize ulaşık uyuduk. Sabah saat 9:00 gibi uyandık ve kahaltıya indik. o kadr güzel bir ortamı vardı ki otelin içerisinden geçen derenin kenarına konulan piknik masaları üzerinde kahvaltımızı yaptık.

 

Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra tekrar motosikletimize binip yola çıktık. Önce yakınımızda bulunan hasan boğulduya gidip birer kahve içelim dedik. 

  

 

 

dönüş yolunda Cunda adasına uğrayıp ayvalık tost yemeden ve taş kahveden kahve içmeden dönmek olmazdı. yolumuzun üzerinde olduğu için cunda adasına da uğradık. Burası bizim İrem’le her ilkbaharda ve sonbaharda geldiğimiz bize huzur veren bir yer.  

 

 

Cunda’da açlığımızı giderdikten sonra tekrar yola çıkarak şeytan sofrasına da uğradık.

Ve saat 17:00 ‘de tam 812 km yolculuğumuzu evimize ulaşarak tamamlamış olduk. muhteşem bir maceraydı 🙂

 

 

10 Reviews

CherylApert
1

I am looking for a guy for sex

Have you ever tried cybersex? Let’s give each other pleasure tonight! Click the link - https://cutt.us/milf2020 My nickname is Stella

JeromeElifs
1

most talented dating advance

adultrfiendfinder.com

Rolandgat
1

Custom made essays

Our company provides general health products. Take a look at our health contributing portal in case you want to improve your health. https://8b.papers-writing-service.com/en/avon-academic-research-paper-66133.html Our company provides supreme quality health products. Take a look at our health contributing website in case you want to look healthier. https://52cy.papers-writing-service.com/en/good-attention-getter-research-paper-21890.html Our company offers a wide variety of non prescription drugs. Take a look at our health website in case you want to feel better with a help generic supplements. https://g3q2.papers-writing-service.com/en/research-customer-28899.html Our company offers safe weight loss products. Visit our health contributing site in case you want to feel healthier. https://2cb.papers-writing-service.com/en/new-york-university-creative-writing-classes-51363.html Our company offers a wide variety of non prescription drugs. Visit our health site in case you want to feel better with a help of health products. https://l3.papers-writing-service.com/en/thesis-wordpress-theme-affiliate-program-576.html Our company provides a wide variety of non prescription products. Look at our health site in case you want to feel better with a help health products. https://i9.papers-writing-service.com/en/thesis-of-life-is-beautiful-59785.html Our company offers herb-based healthcare products. Visit our health contributing site in case you want to feel better. https://gt4.papers-writing-service.com/en/financial-analysis-term-paper-96838.html Our company provides healthcare products. Visit our health contributing site in case you want to look better. https://8c.papers-writing-service.com/en/how-do-you-make-a-powerpoint-presentation-3920.html Our company offers supreme quality health and related products. Visit our health contributing site in case you want to look better. https://gt4.papers-writing-service.com/en/research-papers-on-labor-12179.html Our company provides a wide variety of non prescription drugs. Take a look at our health website in case you want to feel better with a help health products. https://gt4.papers-writing-service.com/en/dissertation-english-structure-77550.html Our site offers a wide variety of non prescription drugs. Take a look at our health site in case you want to look better with a help health products.

smayubsgx
1

Интересный пост

Довольно интересно

urconsultEquit
1

квалифицированная юридическая помощь

Адвокатская компания Гусь-Хрустальный, учрежденная в самом начале двухтысячного года. Начиная с момента своего основания она несомненно считается одной из самых выдающихся адвокатских компаний по абсолютно всем типам юридических услуг, которая постоянно развивается и приспосабливается к требованиям конкурентно способного юридического рынка и нуждам всех наших потенциальных клиентов. юридическая консультация ru : первоклассная адвокатская поддержка по сложным юридическим проблемам посредством внедрения прогрессивных методов.

Keepvid805t
1

Youtube to mp4 converter

The Best Video Enhancer Software reviews 2020. The Best free online YouTubetomp3 tools. New flvto website. The Best and stable YouTube Downloader New ytmp3 website 無料かつ強力 なオンラインYouTubeダウンローダー Powerful and Fast Online YouTube Downloader Free Youtube to mp3.

AgedTwitter-Rit
1

Aged 10-account Twitter STARTER PACK

Selling Aged 2010-2012 Twitter accounts General Information Email Address Verified All accounts come with full access to the original email that was used to create the account! 8 years old Comes with little or no followers, following Comes with bio or profile picture Price $5 Only! Interested? - click buy now button. For Bulk 2012 Accounts only, Contact us @: Email: Email - congmmo@gmail . com https://sellaccs.net Discord : CongMMO#9766 Skype & Telegram : congmmo ICQ : @652720497 Thank you!

rimlchilm
1

подшипник skf 6206 цена

каталог подшипников ntn на русском языке коробка swag подшипник ina http://podshipnik-mo.ru/upornyye-sharikovyye-podshipniki/

Write a Review

Çağlar

Read Next

Kapadokya Seyahatimiz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir